O nás


Kdo jsme?

Jsme parta nadšenců a kamarádů, které pojí láska k aktivnímu způsobu života a především i k pivu, jímž se nadšeně po každém závodu odměňujeme. Někteří z nás jsou bývalí hokejisté, fotbalisté, vodáci a běžci.

Postupně jsme se scházeli na různých akcích sportovních i společenských, kde jsme si vyprávěli zážitky z našich samostatných běžeckých podniků, kterých jsme se zúčastnili.

V roce 2017 nás napadlo začít běhat kolektivně a zúčastňovat se závodů v ČR a následně po celém světě.

Zanedlouho na Salzburském půlmaratonu vznikla myšlenka založení oddílu MK DDsport Daňci, který má k dnešnímu dni 5 Daňků a 2 Daněly . Společně máme za sebou již spousty km. K nejzajímavějším podnikům naší party byl bezesporu půlmaraton v Hong Kongu.

Při našich cestách za během jsme již dlouho koketovali s myšlenkou uspořádání našich vlastních závodů, kde bychom chtěli i zúročit zkušenosti, které jsme okoukali na jiných podobných akcích, ať už doma nebo ve světě.

Jelikož dva členové naší party mají úzké vazby na Dubany a blízké okolí, kde nedávno vznikla nová krásná cyklostezka, byl počáteční problém s volbou místa pro zorganizování našich závodů vyřešen.

Náš nápad se setkal s velkým pozitivním ohlasem, ať už v Dubanech, tak v podstatě v celém Olomouckém kraji, za což jsme velmi rádi a pevně věříme, že se nám podaří naplnit očekávání a naše závody se stanou tradičním zářijovým podnikem, na který se budou všichni těšit.